FABIO QUARTARARO VARUJE PECCA BAGNAIU A DUCATI: "BRZY TO BUDE BITVA

Potíže tu jsou, ale záměrem je je co nejdříve překonat.

Fabio Quartararo své Yamaze věří a po prohraném duhovém souboji s Peccem Bagnaiem v roce 2022 posílá vzkaz mistru světa a vůbec celému světu Ducati. Podle Francouze je totiž japonský tým blízko k tomu, aby se opět stal hrozbou pro rudochy z Borgo Panigale.

"Mezi mnou a Bagnaiem zatím nedošlo k opravdové bitvě," připomněl Quartararo v rozhovoru pro "NBC Motorsports". "Chybí nám souboj jeden na jednoho, protože někdy se stalo, že on spadl a já vyhrál, jindy naopak. Souboj mezi námi však brzy přijde. Také proto, že si myslím, že Yamaha letos odvedla skvělou práci."

Quartararo pak rozebral hořký konec své sezony 2022. "Skončili jsme druzí," vysvětlil, "ale mohu říci, že jsem se hodně naučil. Zejména ve druhé polovině šampionátu, kdy Ducati udělala velký krok vpřed a my jsme byli pozadu. Vydal jsem ze sebe sto procent, ale byl jsem příliš frustrovaný. Nedokázal jsem si to užít a příliš jsem se soustředil na to, že jsem chtěl vyhrát a nedokázal jsem to. Někdy je ale užitečné myslet na to, že musíte bojovat o čtvrté nebo páté místo, a to je v pořádku.

2023-03-17T20:09:11Z dg43tfdfdgfd