JE TO CELKEM TANKODROM, STěžUJí SI NA STAV SILNIC PO ZIMě řIDIčI. EXPERT PORADIL, JAK NA VýMOLY

„Je to celkem tankodrom. Nejezdí se tady moc dobře,“ stěžují si řidiči na stav hlavního tahu v obci Horka nad Moravou. Podvozky aut tam dostávají skutečně zabrat. „No je to hrůza. Vidíte, dají tady značku a tím je cesta spravená.“

Dalším příkladem může být cesta z Kocourovce na Doloplazy. Tam už díry a záplaty splývají v jeden celek. Neutěšeného stavu silnic v Olomouckém kraji si všímá i hejtmanství, které se rozhodlo letos vyčlenit na opravy podstatně vyšší částku než vloni.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT: Oblíbená učitelka Martina nepřežila čelní srážku. Maturity svých studentů se nedočkala

Stovky milionů, možná miliarda

„V úplném souhrnu to může dělat přes miliardu korun. Něco jsou dotační prostředky z Evropy, ty ale ještě nejsou úplně jisté. Jistých je nicméně 700 milionů korun,“ uvedl pro CNN Prima NEWS hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek (STAN).

Seznam úseků, které projdou opravou, je na webu Správy silnic Olomouckého kraje. Do té doby je nutné přizpůsobit jízdu děravým silnicím. Dopravní experti varují před hrubými chybami, které dělá velká část řidičů. Nohu z brzdy sundejte už před výmolem a vyvarujte se divokých pohybů volantem.

„Prudkou reakci volantem může následovat smyk. Vyhnu se sice díře, ale rozbiju si auto o strom. Pokud brzdím až v díře, když mám zablokované kolo, následuje náraz na hranu a protržení pneumatiky. Většinou dojde i k poškození zavěšení kola,“ uvedl dopravní expert BESIP Miroslav Charouz.

2023-03-17T19:38:33Z dg43tfdfdgfd