KIA SORENTO PHEV: VELKý KOčáR SI V ZIMNí SLOTě PORADí

Plug‑in hybridní Sorento slibuje zdánlivě nesplnitelné věci. Má jezdit superúsporně, přitom jde o opravdu velké auto. Vedle prostoru nabízí i robustnost, solidní zpracování a také bohatou výbavu, přestože se řadí mezi neprémiové vozy. Je alternativou pro ty, kdo by jinak ze zvyku sáhli po Škodě Kodiaq. Jenže ten se ve verzi, kterou je vedle tankování možné současně plnit i elektřinou, nenabízí. A navíc Kia je ještě o kus větší, což se může velké rodině hodit. Kufr pětimístné verze totiž nabídne 700 litrů, takže se vyrovná někdejším MPV.

Kabina je ostatně jednou z nejsilnějších stránek auta. V porovnání s evropskou konkurencí působí možná trochu americky, ale to není vůbec na škodu. Tak pohodlná křesla má málokteré auto a velké držáky na nápoje integrované v madlech dveří ve druhé řadě sedadel jsou geniální detail. K tomu je všude spoustu odkládacích ploch a také nadbytek místa, stačí se jen rozvalit a vyrazit na cestu.

Se Sorentem redakce tráví už dva měsíce a za tu dobu jsme stihli najet 5000 kilometrů. Poctivě nabíjíme, abychom vyzkoušeli, jestli skutečně šetří palivo tak, jak hovoří tabulky. V praxi se ukazuje, že čistě na elektřinu auto zvládne ujet mezi 50 a 60 kilometry, což není vůbec špatné. Je tak ideální pro ty majitele, kteří mají možnost nabíjet vůz v práci i doma a denně pendlují mezi domovem a zaměstnáním zhruba takový počet kilometrů, na který elektřina v baterii vystačí.

...

Chcete číst dál? Celý článek zde

2023-03-15T23:07:27Z dg43tfdfdgfd