LEGENDáRNí BABETTA Má NáSTUPCE. MOPEDIX JEZDí NA BENZíN NEBO ELEKTřINU A VYPADá SKVěLE. JEN TA CENA…

Lehký moped, který se startuje šlapáním jako na jízdním kole (a v nouzi kousek dojedete bez paliva). Babetta, československá a později česká legenda, která...

Lehký moped, který se startuje šlapáním jako na jízdním kole (a v nouzi kousek dojedete bez paliva). Babetta, československá a později česká legenda, která se přestala vyrábět před koncem minulého tisíciletí. Teď na její tradici navazují nadšenci ze Zaječic u Pyšel.

Česká firma vyrobí křížence elektrokola, motorky a koloběžky do terénu. S nápadem uspěla na Indiegogu

Co je to Mopedix, odkud pochází a proč o nich ještě uslyšíme? Ve zkratce, parta lidí z Česka se rozhodla navázat na tradici evropského trhu s malými motocykly a pustila se do vlastního výtvoru. Po prvním amatérském elektrickém mopedu v roce 2020 jsou nyní výsledkem jsou dva modely - mopedix Electrix a mopedix Petrolix. Jak již název napovídá, tvůrci vsadili na oba populární druhy pohonu.

Na oba mopedy stačí řidičský průkaz skupiny B. Oba mají 19" kola, elektrický pohání elektromotor o výkonu 3 kW a napájí se pomocí 39 Ah baterie, což zajistí dojezd okolo 65 kilometrů (záleží na hmotnosti jezdce, jízdním režimu, atd.). Režimy jsou tři:

  • Amatérix omezí rychlost na 20 km/h
  • Legálix na 45 km/h
  • Ilegálix je pro fajnšmekry, kteří si chtějí užít rychlost až 65 km/h.

Petrolix pohání stodesítka s automatickou převodovkou a samostatným šlapacím pohonem. Výkon motoru činí 5 kW a maximální točivý moment dosahuje hodnoty 7 N.m. Maximální rychlost je 80 km/h, nicméně doporučená je 60 km/h. Nádrž pojme pět litrů paliva, což při spotřebě 3 l/100 km vydrží úsporným mopedistům na více než 150 kilometrů.

Cena za Petrolix zatím nebyla zveřejněna, Electrix vyjde na nemalých 134 444 Kč. K dispozici je v černé či oranžové barvě. Aktuálně mají v Mopedixu akci pro ty, kteří si jej objednají do konce března. Zaplatíte pouze zálohu 60 000 Kč a jako dárek získáte 10 000 Kč poukázku na doplňky. Zbytek se doplácí až při dodání, moped bude dodán do 31. května tohoto roku až před dům, kde bude zprovozněn a představen novému majiteli.

Přečtěte si také:

2023-03-16T15:50:43Z dg43tfdfdgfd