Auto

Trending:


Tipy pro úspornou jízdu

Za energie jsme platili více již v důsledku oživení světové ekonomiky po pandemii COVID-19, která vyvolala nárůst poptávky po ropných produktech. Nyní ruská invaze na Ukrajinu vyvolala celosvětový nárůst cen plynu a elektřiny a motoristé platí za pohonné hmoty více než kdykoli předtím. Existují však způsoby, jak u pumpy ušetřit, a jedna nebo dvě strategie, které můžete za volantem přijmout, abyste zmírnili šok při jízdě. Zajímá vás to? Samozřejmě, že ano! Klikněte na praktické tipy, jak ušetřit za benzín.


Elektromobily jsou výrazně méně spolehlivé než běžná auta. Hybridy jsou naopak spolehlivější

Všeobecně je přijímán názor, že údržba elektrických vozidel je jednodušší než údržba vozidel se spalovacími motory. Zdá se to logické – elektromobily mají...


Tesla Model 3 je nejhorší nový vůz u německých STK. Propadá kvůli brzdám. Nedaří se ani novým škodovkám

Technické kontrolní sdružení TÜV vydává každoročně zprávu TÜV Report, která obsahuje statistiky z několika milionů povinných technických kontrol...


Na dálniční známce je teď možné ušetřit 800 korun. Stačí znát jednoduchý trik

Od prvního března roku 2024 si motoristé za vjezd na rychlostní komunikaci připlatí několik set korun, a to včetně hybridních aut, která byla od poplatku dosud osvobozena. Vedle motocyklů a přípojných vozidel tak budou moci dálnici bezplatně využívat už jen elektromobily. Ostatní však mají aktuálně možnost na známce pro příští rok ušetřit 800 Kč.


Agresor na D1 nebezpečně vybržďoval řidiče


TEST Hyundai Ioniq 6 – když aerodynamika a co nejvyšší dojezd hrají prim

Nedávno jsme testovali futuristicky vypadající Ioniq 5, který byl krásně hranatý a působil drsným dojmem. Ioniq 6 je novější počin, který na pětku navazuje. Měl by tedy být o něco dotaženější a to i přes to, že spolu sdílí podvozkovou platformu a většinu dalších dílů. Největší rozdíl je tedy v samotné karoserii, která má být především efektivní (aerodynamická). Který z těchto dvou zcela odlišně vypadajících elektromobilů je lepší?


Auta na letních pneumatikách


Poznáte je? Čeští řidiči si musí od ledna zvyknout na nové dopravní značky

Čeští řidiči budou na cestách vídat od ledna nové dopravní značky. Umožní to novela zákona o silničním provozu připravená úředníky ministerstva dopravy. Podle zástupců resortu se jedná o změny reagující na měnící se skladbu automobilového parku či zahraniční trendy posledních let.


Pirelli radí, jak jezdit v zimě

Všichni víme, že zima dokáže našim autům způsobit spoušť. Mrazivé teploty, sníh a led nalepený na čelním skle a pokles tlaku v pneumatikách jsou jen některé příklady nebezpečí spojených se zimním počasím, kterým se my i naše vozidla musíme umět přizpůsobit a překonat je. Zatímco svá auta můžeme připravit tak, aby byla vybavena na někdy kruté zimní období, bohužel, silnice, po kterých jezdíme, připravit nemůžeme.


Jak Gutenbergova bible změnila svět

Nejstarší mechanicky tištěná kniha v Evropě byla poprvé vyrobena v německé Mohuči a vydána kolem roku 1455. Co to bylo? Byl to výtisk nejpopulárnější knihy na světě: Bible. Muž, který zavedl nový tiskařský proces, Johannes Gutenberg, změnil dějiny tisku a odstartoval novou éru, v níž se informace a znalosti staly dostupnými masám. Zaujalo vás to? Projděte si tuto galerii a dozvíte se vše o Gutenbergově bibli (včetně jejích kontroverzí).


Tesla konečně prodává Cybertruck. Špičkový CyberBEAST porazí Porsche, i když při tom táhne jiné Porsche

Už dopředu Musk avizoval, že půjde o největší produktovou premiéru roku napříč všemi odvětvími. Když zahájil Cybertruck Delivery Event, mluvil o tom, že...


Cebia odhalila další velmi rozšířený podvod s ojetými vozy

Zatajování havárií, stáčení tachometrů či falšování skutečné země původu patří mezi časté podvody při prodeji ojetin. Jak ale zjistila Cebia, dalším velmi častým podvodem, o kterém se však příliš nemluví, je podávání nepravdivých informací o počtu předchozích majitelů. S tímto podvodem se lze setkat zhruba u 30 % prodávaných ojetých aut.


Děsivá fakta o chemické válce

Použití plynu ve válce lze vysledovat již v antice. Ačkoli byly tyto starověké chemické zbraně vyrobeny v hrubých rysech, ukázaly se jako velmi účinné a poskytly nové a smrtící způsoby likvidace nepřítele. Rozsáhlý vývoj chemických zbraní začal v prvních letech 20. století. V roce 1915 došlo na bojišti u Ypres v Belgii k prvnímu plnohodnotnému použití plynu ve válce. Do uzavření příměří použily chemické zbraně všechny strany zapojené do první světové války. Úmluva o zákazu chemických zbraní z roku 1997 zakazuje rozsáhlé používání, vývoj, výrobu, skladování a transfer chemických zbraní. A přesto byly ještě v roce 2013 v Sýrii chemické zbraně nasazeny s ničivým účinkem. Klikněte a sledujte tuto časovou osu vývoje a použití chemických zbraní.


Od roku 2024 se bude prodávat benzin, který autům nebude „chutnat“. Problém budou mít felicie

Benzin typu E10, který přijde do prodeje od příštího roku, není vhodný pro auta vyrobená před rokem 2005, kdy vešla v platnost emisní norma Euro 4. Takřka 50 procent aut jezdících v Česku bude muset tankovat dražší prémiová paliva nebo používat při každém čerpání speciální aditiva. Novým typem benzinu nahradí stávající druh E5 jako první čerpací stanice Orlen.


Nové složení benzínu


Mercedes ve vývoji vozu pro rok 2024 hodně riskuje, nemusí se to ale vyplatit

Mercedes po další náročné sezóně, kdy nedosáhl na ani jedno vítězství, usilovně vyvíjí nástupce letošního monopostu W14. Zcela přitom mění koncept auta ve snaze dostihnout Red Bull a opět bojovat o mistrovský titul. Jenže i to má svá úskalí.


Jak se nenechat oklamat při koupi ojetiny po prvním majiteli?

Při koupi ojetého auta je důležité si prověřit jeho historii a technický stav. Mnoho prodávajících však klame o počtu předchozích majitelů, aby zvýšili cenu a zamlčeli možné problémy s vozem. Jak se tedy vyhnout tomuto podvodu a koupit si auto, které bude vyhovovat vašim potřebám?


V Polsku dopadli viníka propíchaných pneumatik Čechů


Zima vtrhla do Evropy


OBRAZEM: Sněhová kalamita komplikuje život řidičům. Hasiči hlásí stovky výjezdů, dálnice D5 je neprůjezdná

Řidiči se na dálnici D5 musí obrnit trpělivostí. Už několik hodin stojí v koloně, kterou způsobilo husté sněžení. Na dálnici havarovala osobní i nákladní auta a nejhorší je situace u Stříbra, ke se tvoří dlouhé kolony.


Dálnice D1 stojí, kolona po nehodě má přes sedm kilometrů. Přívaly sněhu ochromují dopravu

Dálnici D1 zablokovala nehoda kamionu. Kolona je dlouhá více než sedm kilometrů. Situaci na silnicích po celém Česku komplikují přívaly sněhu. Na komunikacích v kraji Vysočina, kde napdalo ař 40 centimetrů sněhu stojí kamiony.


Do stávky se zapojí zhruba tři tisíce škol


VIDEO: Čech na nákupech v Polsku přistihl muže propichujícího pneumatiky u obchodu. Jeho zadržení natočil


Máte staré pneumatiky? Buď je využijte nebo odevzdejte

Čas přezout na zimní pneumatiky už dávno nastal a mnozí řidiči se staršími pneumatikami museli zvážit, jak ekologicky a zákonně odstranit staré pneumatiky. Poradíme, kam můžete odložit staré pneumatiky, a připojíme pár tipů na jejich vhodné využití.


Přibývá úrazů a nehod na elektrokoloběžkách. Majitelé je budou muset pojistit

Přestože se jedná o ekologický dopravní prostředek, tak je spíše hrozbou pro řidiče i chodce. Uživatelé elektrokoloběžek si neuvědomují, že by měli dodržovat určitá pravidla. Roste počet úrazů i smrtelných nehod na elektrokoloběžkách. Zákon si posvítí na elektrokoloběžky. V čem konkrétně?


GRAFIKA: Startovní rošt v Abú Zabí - Verstappen s Leclercem z 1. řady, Sainz hodně vzadu

ABÚ ZABÍ - STARTOVNÍ ROŠT; Jakých časů piloti dosáhli v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí 2023, kolik je dělilo od postupu do další části, resp. od nejrychlejšího v Q3, a jak se seřadí na startovním roštu?


Jarmila (54): U ohrady jsem se dotkla koňského čenichu. V ten okamžik se mi život obrátil vzhůru nohama

Jarmila neměla nikdy ke koním hlubší vztah. Pak se ale díky vnučce ocitla s nimi na pastvině a dostavil se pocit, jaký ještě nepoznala. Dozvěděla se, že koně mají silnou léčivou moc.


Pneuservisy praskají ve švech. Řidiče, kteří ještě nepřezuli, čekají dlouhé fronty

Pneuservisy nestíhají a v posledních dnech jsou zavalené zakázkami. Motoristé, kteří s přezouváním pneumatik otáleli, nyní budou muset čekat. Buď na termín, anebo ve dlouhé frontě.


Koncert kapely MIG 21


Sníh a náledí komplikují dopravu


Rady pro optimální vyvážení hybridního pracovního modelu

Pohybovat se na poli hybridní práce je jako prozkoumávat neprobádané území plné zvratů. S tím, jak se mažou tradiční hranice mezi prací v kanceláři a doma, se hledání správné rovnováhy stává zásadním předpokladem pro spokojený profesní i osobní život. Vydejme se na cestu za efektivitou, pohodou a úspěchem ve vyvíjejícím se světě práce - od vytvoření domácí kanceláře bez rozptylování až po posílení pracovního týmu v digitální sféře. Projděte si článek a zjistěte, jak můžete ze svého hybridního pracovního režimu vytěžit to nejlepší.


Dálnici D35 na Hané uzavřel ošklivý karambol. K nehodě náklaďáku s dodávkou letěl vrtulník

Dálnici D35 na 279. kilometru u Olomouce ve směru na Ostravu uzavřela nehoda dodávky a nákladního vozu. Na místě je záchranářský vrtulník.


Video ukazuje řidiče Porsche, který způsobil během několika sekund dva nehody.

Video zveřejněné na Twitteru ukazuje trapného řidiče Porsche, který způsobil během několika sekund dva nehody The post Video ukazuje řidiče Porsche, který způsobil během několika sekund dva nehody. appeared first on Trânsito e metrô.


Na dálnici D1 se z mostu zřítil kamion


Mad Max je zpět! Dlouhé čekání skončilo, Šílený Max se vrátí bez Maxe, prostor dostane Furiosa!

Fanoušci kultovního Šíleného Maxe se konečně dočkali. Po dlouhých osmi letech vydalo studio Warner Bros. trailer na pátý díl série odehrávající se v postapokalyptickém světě plném řvoucích motorů, vůně benzinu a nekonečných bojů o suroviny a vodu. Film s názvem Furiosa: A Mad Max Saga dorazí do kin už příští rok, tentokrát ale bez samotného Maxe.


Revoluce v povinném ručení: Platit se má za koloběžky i golfová vozítka, schválili poslanci

Povinné ručení bude zřejmě nutné platit za víc druhů vozidel. Nově se má vztahovat třeba na některé elektrické koloběžky, segwaye, sněžné skútry či motorová golfová vozítka. Počítá s tím návrh nového zákona, který v pátek schválila Sněmovna. Zákon ještě musí schválit Senát a podepsat prezident.


Největší tankové bitvy historie

V roce 1916, během první světové války, se na bojišti objevila nová děsivá zbraň: tank. Toto hrozivě vypadající obrněné bojové vozidlo předznamenalo éru mechanizovaného válčení a následně bylo používáno ve všech velkých vojenských konfliktech 20. století. Ve skutečnosti jsou některá střetnutí uznávána pro téměř výhradní používání tanku jako hlavní válečné zbraně. Jaké jsou tedy největší tankové bitvy v historii? Klikněte a připomeňte si, jak se tato všestranná mobilní zbraňová platforma používala a jakých konfliktů se účastnila.


Smrtelná nehoda na D1


Z pneumatik se ročně uvolní 6 milionů tun částic. Výrobci zkoušejí obnovitelné alternativy

Pneumatiky jsou jedním z nejdůležitějších bezpečnostních prvků automobilu, ale stále častěji se objevují výzkumy, podle kterých také poměrně hodně škodí....


Lexus RZ má volant, ze kterého nebudete chtít sundat ruce. Daleko však nedojede

U elektromobilů se v první řadě hledí na dojezd a rychlost nabíjení, což dává některým výrobcům možnost ušetřit na použitých materiálech v interiéru a jejich celkovém zpracování. Protože kde jinde a nenápadně vykompenzovat manko způsobené drahými komponenty, jako jsou baterie nebo elektromotor, než právě uvnitř auta? Lexus se však rozhodl k tomuto trendu obrátit zády a u nového modelu RZ obětoval nějaký ten dojezd za opravdový přepych na palubě....


TEST: Ať žije propan-butan. Dacia Duster s pohonem na LPG ujede na jeden zátah 1200 km

Dacia Duster umně využila velkou díru na trhu a zaplnila ji autem na dříve velmi populární zkapalněný ropný plyn. V kombinací s plnou nádrží benzinu dojede tento Duster bez problémů do Alp a zpátky bez tankování. Cenou už se rumunské SUV tolik nepodbízí, stále ale jde o příklad auta s vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty.


Stavbu dálnic i plynovodů urychlí nový úřad. Čeká ho těžký rozjezd

Rozhodování o klíčových infrastrukturních stavbách má být odbornější a rychlejší. Je ale ještě nutné najmout dost kvalifikovaných lidí, času moc není.


Motorkář se vysmál policii: Na Jihočesku jel 300 km/h a chlubil se videem, trest nedostane

Policisté odložili případ motorkáře, který jel v létě po okresní silnici v jižních Čechách, navíc za plného provozu, rychlostí téměř 300 kilometrů za hodinu. Videem se dokonce pochlubil i na sociálních sítích. Policistům se nepodařilo prokázat, že motorku řídil právě on.


Nehoda na D1 odstraněna, kolona se dala do pohybu. Situaci zhoršili řidiči kamionů

Dnes došlo k ranní nehodě kamionu na dálnici D1 u Humpolce na 97. kilometru směrem na Brno, kvůli které byla dálnice několik hodin neprůjezdná. Na místě vznikla kolona vozidel dosahující délky až 20 kilometrů, která se aktuálně dala do pohybu.


Nehoda dodávky a kamionu uzavřela dálnici D35