NAVIGACE WAZE DOKážE NAJíT NABíJEčKU PRO ELEKTROMOBIL SE SPRáVNýM KONEKTOREM

Tvůrci komunitní navigace Waze reagují na rostoucí počet elektromobilů na cestách. Tento týden na firemním blogu oznámili spuštění nových funkcí určených...

Tvůrci komunitní navigace Waze reagují na rostoucí počet elektromobilů na cestách. Tento týden na firemním blogu oznámili spuštění nových funkcí určených majitelům elektrických aut. „Ode dneška budete moci do aplikace Waze zadat model svého elektromobilu a typ zástrčky a vyhledat příslušné nabíjecí stanice na naplánované trase.“

Navigace Waze testuje upozornění na nebezpečné úseky. Data získává od své komunity

Nová funkce bude zpřístupňována postupně a v průběhu následujících týdnů by měla být dostupná po celém světě. Waze tak reaguje na skutečnost, že informace o nabíjecích stanicích jsou často nekonzistentní, zastaralé nebo nespolehlivé, což řidičům elektrických vozů zbytečně komplikuje život.

Vyhledání správné nabíječky

„Přidáním aktuálních informací o nabíjení elektromobilů do mapy Waze bude ještě snazší nabíjet své auto a získat pomoc při hledání, kde nebo kdy narazíte na další stanici.“ uvádí Waze na blogu s tím, že nad aktuálností databáze nabíječek bude bdít komunita místních editorů.

Už žádné šermování s mobilem. V elektromobilech Renault bude předinstalovaná navigace Waze

Nová funkce umožní řidičům zadat typ elektromobilu a příslušnou nabíjecí zástrčku. Následně si budou moci vyfiltrovat pouze kompatibilní nabíjecí stanice. Waze uvádí, že její komunita bude mapové údaje přezkoumávat a aktualizovat „v reálném čase, aby poskytovala co nejpřesnější a nejkomplexnější informace“.

Informace o poloze kompatibilních nabíjecích stanic pro elektromobily budou k dispozici před zadáním trasy i kdykoli v průběhu jízdy. Stanice bude možné vyhledávat a navigovat k nim, uživatelé také budou moci přímo z aplikace požádat o přidání nové nabíječky.

Informace o nabíjecích stanicích

Informace o nabíjecích stanicích lze najít v celé řadě aplikací, včetně Map Google. Často také bývají součástí palubních navigací dodávaných výrobcem. Integrace do navigace Waze je tak nesporně sympatickým krokem, který může snížit počet aplikací, jež musejí řidiči elektrických aut používat.

Tvůrci navigace tak reagují na skutečnost, že prodej elektromobilů roste po celém světě exponenciálním tempem. Podle Mezinárodní energetické agentury se v roce 2012 prodalo celosvětově pouze 120 000 elektromobilů, zatímco o deset let později se stejný počet prodá za jeden týden.

Google sloučí týmy Map Google a Waze. Důvodem je snižování výdajů, aplikace zůstanou oddělené

V září loňského roku stanovil americký prezident Biden cíl, že v roce 2030 bude polovina automobilů prodávaných v celých Spojených státech na elektrický pohon. V souladu s tímto plánem investovaly americké firmy v roce 2022 více než 700 milionů dolarů do nabíjení elektromobilů.

Přečtěte si také:

2023-03-18T15:51:53Z dg43tfdfdgfd